Нажмите Enter для поиска, Esc для отмены

ВИХІДНИЙ МАТЕРІАЛ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ГІБРИДІВ КУКУРУДЗИ СТІЙКИХ ПРОТИ ШКІДЛИВИХ ОРГАНІЗМІВ В УМОВАХ СХІДНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Мова статті

Дата друку

Дата розміщення онлайн

03.02.2015

Установа

Список літератури

Розділ

Джерела та донори

Анотація

З метою розширення ознакової колекції НЦГРРУ кукурудзи за стійкістю до найпоширеніших в регіоні хвороб, у 2006-2010 рр., на інфекційних та провокаційних фонах досліджено 94нові лінії з десяти країн світу, які мають різноманітну генетичну основу. Це дозволило виділити джерела стійкості до місцевих популяцій збудників сажкових хвороб, фузаріозної стеблової гнилі, а також стеблового кукурудзяного метелика і доповнити раніше створену ознакову колекцію кукурудзи за стійкістю до хвороб та шкідників. З індивідуальною стійкістю до летючої сажки виділено 8 ліній кукурудзи, до пухирчастої сажки – 5, до стеблової гнилі – 29, до кукурудзяного стеблового метелика – 2 зразки.

Груповою стійкістю до декількох хвороб характеризувались 11 джерел, комплексною стійкістю до хвороб та кукурудзяного стеблового метелика – 5 зразків.

Виділені джерела стійкості рекомендовано для використання в селекційних програмах наукових установ мережі НААН.

Ключові слова

З метою розширення ознакової колекції НЦГРРУ кукурудзи за стійкістю до найпоширеніших в регіоні хвороб, у 2006-2010 рр., на інфекційних та провокаційних фонах досліджено 94нові лінії з десяти країн світу, які мають різноманітну генетичну основу. Це дозволило виділити джерела стійкості до місцевих популяцій збудників сажкових хвороб, фузаріозної стеблової гнилі, а також стеблового кукурудзяного метелика і доповнити раніше створену ознакову колекцію кукурудзи за стійкістю до хвороб та шкідників. З індивідуальною стійкістю до летючої сажки виділено 8 ліній кукурудзи, до пухирчастої сажки – 5, до стеблової гнилі – 29, до кукурудзяного стеблового метелика – 2 зразки. Груповою стійкістю до декількох хвороб характеризувались 11 джерел, комплексною стійкістю до хвороб та кукурудзяного стеблового метелика – 5 зразків. Виділені джерела стійкості рекомендовано для використання в селекційних програмах наукових установ мережі НААН.