Нажмите Enter для поиска, Esc для отмены

ГЕНОФОНД КОРМОВИХ І ЗЕРНОБОБОВИХ КУЛЬТУР ПІВНІЧНО- СХІДНОГО РЕГІОНУ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ЧАСТИНИ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ (ЗА МАТЕРІАЛАМИ ЕКСПЕДИЦІЇ 2009 р)

Мова статті

Дата друку

Дата розміщення онлайн

30.01.2015

Установа

Список літератури

Розділ

Інтродукція

Анотація

У статті викладено результати міжнародної експедиції під головуванням Всеросійського НДІР ім. М.І. Вавилова. Основне завдання експедиції – збір зразків дикорослих зернобобових і кормових культур, як вихідного матеріалу для селекції на адаптивність та стійкість до несприятливих чинників середовища. Учасники експедиції – науковці Всеросійського НДІР ім. М.І. Вавилова (Росія) та Устимівської дослідної станції рослинництва (Україна). Була обстежена територія республіки Карелія, Архангельської і Вологодської областей. Збір ко-лекційних зразків проведено в 40 пунктах. Загальна довжина маршруту – 5900 км. За період експедиції було зібрано 167 зразків, у тому числі: багаторічні кормові злаки (грястиця, костриця, тимофіївка та ін.) – 71; багаторічні кормові бобові (буркун, конюшина, люцерна, лядвенець, астрагал) – 29, зернобобові (вика, чина) – 23, зернові – 12, бульбоплоди – 12, технічні – 1, декоративні культури – 19. Зразки дикоростучих багаторічних кормових та зернобобових культур, що зібрані на території Північного Сходу європейської частини Російської Федерації, характеризуються високою продуктивністю і комплексом пристосувальних ознак до несприятливих умов середовища (холодостійкістю, стійкістю до випрівання, стійкістю до кислих ґрунтів, алюмінію, ін.).

Ключові слова

генофонд, дикорослі кормові та зернобобові культури, холодостійкість, продуктивність, стійкість до випрівання, стійкість до закислення ґрунту