Нажмите Enter для поиска, Esc для отмены

ГЕНЕТИЧНІ РЕСУРСИ ЛІКАРСЬКИХ РОСЛИН: ЗБЕРЕЖЕННЯ, ВИВЧЕННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ

ГЕНЕТИЧНІ РЕСУРСИ ЛІКАРСЬКИХ РОСЛИН: ЗБЕРЕЖЕННЯ, ВИВЧЕННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ

Мова статті

Дата друку

Дата розміщення онлайн

31.01.2015

Установа

Список літератури

Розділ

Формування, вивчення та використання колекцій

Анотація

У статті висвітлюється робота з генетичними ресурсами лікарських рослин в Дослідній станції лікарських рослин вподовж 95 років. Представлені результати систематизації колекції ДСЛР, яка нараховує 887 зразків 378 видів лікарських рослин. У колекції зібрані зразки з різних регіонів світу: Кавказу (168 видів), Європи (155), Середньої Азії (20), Північної Америки (35). Встановлено, що зразки лікарських рослин походять з 26 країн світу, більша частина зразків походить з України, Росії, Німеччини, Чехії. Найширше представлені в колекції родини Lamiaceae – 69 видів, Asteraceae– 47, Fabaceae – 19, Rosaceae – 16, Ranunculaceae– 16, Apiaceae– 15, за статусом походження зразків - це дикі співродичі (68,1%), селекційні сорти (11,0%) та інші.

Подані результати вивчення, збереження та особливості поповнення колекції лікарських рослин. В результаті досліджень колекцій дев’яти родів: MenthaL., ValerianaL., Echinacea (L.) Moench., CalendulaL., HelichysumMill., ThymusL., MelissaL., AgrimoniaL., и OenotheraL. виділені 255 джерел цінних ознак: високої врожайності, ранньостиглості, вмісту діючих речовин, стійкості до хвороб і шкідників, високої пластичності та їх комплексу. Сформовані базова та навчальна колекції MenthaL., ознакові ValerianaL.та Echinacea (L.) Moench і навчальна колекція лікарських рослин.

Ключові слова

генетичні ресурси, географічне походження, генетична різноманітність ,збереження, використання, джерела цінних ознак, стійкість, адаптивність.