Нажмите Enter для поиска, Esc для отмены

ДЕКОРАТИВНІ ТА ГОСПОДАРСЬКО ЦІННІ ОЗНАКИ НОВИХ СОРТІВ КАЛІСТЕФУСУ КИТАЙСЬКОГО (CALLISTEPHUS CHINENSIS (L.) NEES)

ДЕКОРАТИВНІ ТА ГОСПОДАРСЬКО ЦІННІ ОЗНАКИ НОВИХ СОРТІВ КАЛІСТЕФУСУ КИТАЙСЬКОГО (CALLISTEPHUS CHINENSIS (L.) NEES)

Мова статті

Дата друку

Дата розміщення онлайн

29.01.2017

Установа

Інститут садівництва НААН

Список літератури

Розділ

Джерела та донори

Анотація

Проведено дослідження з вивчення впливу погодних умов на ріст і розвиток рослин калістефусу китайського за етапами органогенезу. Оцінено експериментальну колекцію сортів різного походження з метою виявлення найперспективніших форм цієї культури за біологічними, господарськими ознакам та рівнем декоративності. Досліджено ступінь ураження сортів калістефусу китайського фузаріозним в’яненням з наступним виділенням резистентних форм і використання їх у селекційній роботі та у виробництві.

Приведено порівняльну характеристику основних ознак рівня декоративності: висоти рослини та діаметру суцвіття за роками вирощування продовж вегетації. Найбільший вплив на рівень стійкості рослин мав сорт, який становив – 37,7%; спосіб вирощування – 29,3%; погодні умови у роки вирощування– 21,0%; інші фактори  – 7,0%. За результатами досліджень, насіннєва продуктивність рослин коливалась за роками вирощування на 30-50%. Рівень декоративності сортів Шоколадка, Софія, Ангеліна,Анастасія становив 8,5-9,5 балів (за шкалою В. М. Билова).

Ключові слова

калістефус китайський, сорт, лінія, насіннєва продуктивність, селекція, декоративність, висота , діаметр і забарвлення суцвіття, фузаріоз