Нажмите Enter для поиска, Esc для отмены

ХАРАКТЕРИСТИКА ДЕЯКИХ ІНДУКУВАНИХ У КУЛЬТУРІ IN VITRO МУТАНТІВ СОНЯШНИКА ЗА СПЕКТРОМ ЗАПАСНИХ БІЛКІВ НАСІННЯ

ХАРАКТЕРИСТИКА ДЕЯКИХ ІНДУКУВАНИХ У КУЛЬТУРІ IN VITRO МУТАНТІВ СОНЯШНИКА ЗА СПЕКТРОМ ЗАПАСНИХ БІЛКІВ НАСІННЯ

Мова статті

Дата друку

Дата розміщення онлайн

20.10.2014

Установа

Список літератури

Розділ

Джерела та донори

Анотація

Мета. Виявити за спектрами запасних білків насіння генетичні відмінності у мутантів соняшника, виділених раніше за морфологічними маркерними ознаками при обробці незрілих зародків етилметансульфонатом.

Результати та обговорення. У результаті обробки етилметансульфонатом незрілих зародків двох ліній соняшника було виділено ряд мутантів з легко ідентифікованими маркерними ознаками. Наведена характеристика цих мутантів за рядом агрономічних ознак і спектрами запасних білків насіння. Показано, що досліджувані мутанти розрізнялися також за висотою рослини і кількістю днів до цвітіння. Зміни торкалися і показників маси 1000 насінин та врожайності. Частина морфологічних мутантів соняшника несли зміни в спектрі запасних білків насіння за двома локусами.

Висновки. Встановлено, що частина морфологічних мутантів соняшника з маркерними морфологічними ознаками розрізнялася не тільки за агрономічними показниками, а й несла зміни в спектрі запасних білків насіння. Відмінності в електрофоретичних спектрах мутантів від вихідних ліній проявлялися в високополіморфному локусі Hel 4, а також двокомпонентному локусі Hel 6.

Ключові слова

соняшник, мутант, ембріокультура, хімічний мутаген, електрофорез запасних білків насіння, агрономічні ознаки