Нажмите Enter для поиска, Esc для отмены

ФОРМУВАННЯ КОЛЕКЦІЙ З ЕТАЛОННИМИ ОЗНАКАМИ СОРТІВ СОРГО ЗВИЧАЙНОГО ДВОКОЛЬОРОВОГО (Sorghum bicolor L.) ТА ЖИТА ПОСІВНОГО (Secale cereale L.)

ФОРМУВАННЯ КОЛЕКЦІЙ З ЕТАЛОННИМИ ОЗНАКАМИ СОРТІВ СОРГО ЗВИЧАЙНОГО ДВОКОЛЬОРОВОГО (Sorghum bicolor L.) ТА ЖИТА ПОСІВНОГО (Secale cereale L.)

Мова статті

Дата друку

Дата розміщення онлайн

01.07.2014

Установа

Український інститут експертизи сортів рослин

Список літератури

Розділ

Формування, вивчення та використання колекцій

Анотація

Висвітлено проблемні питання формування колекції сортів з еталонними ознаками сорго звичайного двокольорового та жита посівного. Показано їх актуальність та значення.Вивчено сортовий склад колекції загальновідомих сортів сорго звичайного двокольорового (30 шт.) та жита посівного (33 шт.) та на цій основі сформована колекція з еталонними ознаками сортів сорго звичайного двокольорового (16 шт.), жита посівного (18 шт.). Проведений морфологічний аналіз загальновідомих сортів дозволив виділити сорти з еталонними ознаками з більшості градацій прояву ідентифікаційних ознак. Так, у сорго звичайного двокольорового з 199 градацій підібрані сорти з еталонними ознаками на 135 за 40 ідентифікаційними ознаками, у жита посівного – на 81 градацію з 99 градацій існуючих за 19 ідентифікаційними ознаками.

Ключові слова

сорго звичайне двокольорове, жито посівне, сорти, ознаки, градації, еталони, дослідження, експертиза